Na een opleiding Chemie in het secundair onderwijs wist Maico één ding zeker: hij wilde verder in de chemiesector. Maar niet in een klassiek laboprofiel. Via de zevendejaarsopleiding Chemische Procestechnieken (CPT) vond hij zijn weg naar een job als procesoperator.
Wat heeft je overtuigd om Chemische Procestechnieken te gaan studeren?
“Tijdens mijn opleiding chemie kregen we de kans om stage te lopen in een chemielabo. Ik merkte al snel dat de dagelijkse werking in een controlelabo niet helemaal aansloot bij wat ik zocht, hoewel chemie mij wel sterk boeide. Als procesoperator kom je meer in aanraking met technieken en regelingen in de installatie, en de uitdagingen die daarbij horen. De opleiding CPT stoomt je daar helemaal voor klaar.”
Wat vond je het leukste of meest verrassende aan de opleiding?
“Een deel van de opleiding gebeurt bij ACTA, het opleidingscentrum dat is opgebouwd als een mini-procesinstallatie. We kregen in groepjes verschillende opdrachten, bijvoorbeeld om de inhoud van een buffertank via een warmtewisselaar naar een andere tank te verpompen. Computersystemen en technische tekeningen zijn beschikbaar, maar je moet zelf de juiste stappen, leidingen, kranen en pompen vinden. Samen probleemoplossend werken zorgt voor een sterk groepsgevoel, zeker wanneer je het beoogde resultaat behaalt. Dat neem ik vandaag nog mee in mijn job.”
Had je snel een job na je studies? Hoe is dat gegaan?
“Toen mijn stageperiode naar zijn einde liep, nam ik contact op met de trainingscoördinator van het bedrijf om te informeren naar een mogelijke sollicitatie. Ik had een goede indruk achtergelaten tijdens mijn stage en kreeg meteen een voltijds arbeidscontract aangeboden. De stageperiode goed afronden bleek dus de beste sollicitatie.”
Wat zou je zeggen tegen jongeren die twijfelen over deze richting?
“Als je gebeten bent door techniek en chemie en met een creatieve blik oplossingen kan bedenken, dan is een job als procesoperator echt iets voor jou. De opleiding Chemische Procestechnieken is daar perfect op afgestemd. Je leert de belangrijkste elementen van procesinstallaties en chemie kennen, zonder een volledige bacheloropleiding te moeten volgen. Voor mij speelde dat zeker een rol. Het leren stopt ook niet na je studies. Na de opleiding begin je aan een leertraject in je job, waardoor het boeiend blijft. Leren hoe je het verschil kan maken, geeft mij veel voldoening. CPT was daarvoor mijn springplank.”
