Het nucleaire onderzoekscentrum SCK CEN is een R&D-samenwerkingsovereenkomst aangegaan met de Waalse deeltjesversnellerproducent IBA om de productie mogelijk te maken van actinium-225, een nieuwe veelbelovende radio-isotoop om kanker te behandelen.
Vandaag lopen er al talrijke studies naar het potentieel van deze stof om meerdere kankertypes te bestrijden.
Door hun expertise en middelen te bundelen, willen beide bedrijven het pad effenen voor de grootschalige productie van actinium-225 voor patiëntgebruik. Het partnerschap zal in een eerste fase de technische en economische haalbaarheid van het project evalueren. Op basis daarvan wordt de bouw van een productie-eenheid gepland op de Molse site van SCK CEN.
Eerder kondigde ook het Nationaal Instituut voor Radio-elementen (IRE), de wereldwijde nummer twee in de productie van medische radio-isotopen, aan 330 miljoen euro te investeren in twee megaprojecten. Ons land verstevigt daarmee zijn positie als wereldspeler in de productie en export van medische radio-isotopen.