You need to upgrade your Flash Player

VLARIP

Om de Vlaamse industrie te steunen bij de implementatie van REACH en CLP heeft essenscia vlaanderen een aantal projecten opgezet …

VLARIP staat voor “Vlaanderens REACH en CLP Implementatie Projecten”.

Het eerste en oorspronkelijke project, VLARIPchemie, is gericht op de chemische bedrijven, daar zij de meeste REACH en CLP verplichtingen hebben. Aangezien REACH een nieuwe benadering van communicatie doorheen de keten invoert, komen er ook een aantal bijkomende verplichtingen op de gebruikers van chemische stoffen te liggen. Om deze bedrijven ook te helpen bij de implementatie van REACH, werd een VLARIPgebruikers project aangevraagd. De doelgroepbedrijven van dit project zijn voornamelijk bedrijven die chemische stoffen gebruiken in hun productieproces om voorwerpen mee te maken of te bewerken. Zij plaatsen geen chemische stoffen of preparaten meer op de markt. Als belangrijke gebruiker van chemische stoffen, werd, samen met Fedustria en Centexbel, zo’n gebruikersproject verder geconcretiseerd voor de textielsector. Zo is VLARIPtextiel geboren.

De nieuwe REACH wetgeving biedt uiteraard ook opportuniteiten aan dienstverlenende bedrijven. Deze wetgeving vraagt nieuwe communicatietools, uitgebreidere testpakketen, juridische ondersteuning, … Uit de VLARIP projecten komen duidelijk noden naar boven die in het Vlaamse ondernemerslandschap niet altijd onmiddellijk of even duidelijk voorhanden zijn. De deelnemers aan het VLARIPdiensten project moeten hierop een antwoord bieden.

Deze projecten steunen op het principe van peterschap en worden mogelijk gemaakt dankzij de vrijwillige medewerking van peters afkomstig van grote chemische bedrijven, met steun van de Vlaamse overheid en Europa.

Voor meer informatie kan u contact opnemen met:
•    Tine Cattoor, tcattoor@essenscia.be, tel 0496 59 36 15 (projectcoördinator en projectleider VLARIPtextiel)
•    Linda Heughebaert, lheughebaert@essenscia.be, tel: 0496 59 36 36 (projectleider VLARIPchemie)
•    Saskia Walraedt, swalraedt@essenscia.be, tel 0496 59 36 19 (projectleider VLARIPgebruikers)
•    Serge Kwasniewski, skwasniewski@essenscia.be, tel 0496 59 36 13 (projectleider VLARIPdiensten)
•    of het secretariaat : Nathalie De Vadder, ndevadder@essenscia.be, tel: 02 238 98 65

De VLARIP-projecten van essenscia vlaanderen zijn tot stand gekomen dankzij steun van de Vlaamse Overheid en van Europa (t.b.v. 258 400 €), via het EFRO (Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling). Dit financieel ondersteuningsinstrument richt zich voornamelijk op het verbeteren van de convergentie, het vergroten van het economisch concurrentievermogen, het scheppen van werkgelegenheid en het versterken van de duurzame interne cohesie.

Agentschap Ondernemen 

 

Logo_EFRO                Logo_EuropeseVlag

PrintTop

 

 CLP BANNER NL

 

 

 

 CLP BANNER NL

 

 

Ludieke kennismaking met nieuwe CLP gevarensymbolen? Bekijk de Napo filmpjes!

http://www.napofilm.net/en/napos-films/napoepisode?filmid=id_napo_film_12

 

Banner REACH SEARCH NL

REACH-portal essenscia

Over VLARIP

 

VLARIPprojecten

Met VLARIP (Vlaanderens REACH en CLP Implementatie Projecten) wil essenscia vlaanderen de Vlaamse bedrijven, met focus op KMO's, die actief zijn in de chemiewaardeketen (productie, verdeling, verwerking, gebruik en diensten) in het hele REACH- en CLP-proces begeleiden.

Beschikbaar onder publicaties.

Over WALRIP

 

Brochure Walrip cover

WALRIP (Wallonia Reach Implementation Programme) is een gratis programma om Waalse ondernemingen te informeren over en te begeleiden bij de implementatie van REACH. Meer info op de website van essenscia wallonie, rubriek Dossiers/REACH

Beschikbaar onder publicaties.

GHS & REACH

Voka Oost-Vlaanderen organiseerde in samenwerking met essenscia, de Belgische federatie van de chemische industrie en van life sciences, een boeiend seminarie over GHS & REACH en legde dit via de techniek van videostreaming vast op cd-rom. Bekijk hier een fragment.

Meer info bij Voka