Om meer interesse voor de wereld van de chemie op te wekken bij jongeren, loopt bij essenscia vlaanderen reeds verschillende jaren een project, genaamd “Chemie en de Jeugd”, voor de leerlingen van de tweede graad (3de en 4de jaar) van het secundair onderwijs.
Per schooljaar worden in een 100-tal scholen voordrachten gegeven door vrijwillige medewerkers uit de sector van de chemie & life sciences met als doel jongeren enthousiast te maken voor de wereld van wetenschappen en techniek in het algemeen en chemie en life sciences in het bijzonder. Hierbij worden jaarlijks een 3000-tal leerlingen bereikt.
De voordrachten worden interactief opgevat (onder meer via demonstraties met proefjes, film…) en zijn afgestemd op de leefwereld van de jongeren. Daarnaast wordt aan de leerkrachten eveneens de kans geboden om vooraf aan te geven welke thema’s zij door de voordrachtgever graag behandeld zouden zien.
Wenst u in het kader van "Chemie en de Jeugd" een voordracht aan te vragen, dan kan u dit formulier downloaden en ingevuld terug bezorgen aan Margo Carvers (info@goforchemistry.be of via fax: 03 620 23 97).
Wenst u meer informatie over het project? Neem dan contact op met Margo Carvers, info@goforchemistry.be, tel. 03 620 23 61 of met Jan Reynaert, jreynaert@essenscia.be, tel. 02 238 97 95