You need to upgrade your Flash Player

Actualia

08/02/2012: essenscia organiseert specifieke infosessies in 2012

In navolging van de algemene infosessies die in 2011 werden georganiseerd, gaat essenscia in 2012 drie namiddagsessies organiseren over specifieke thema’s. Deze sessies worden regionaal georganiseerd. De sessies zijn gratis en starten telkens om 13u. Ze worden voorafgegaan door een broodjeslunch vanaf 12u. Het einde is voorzien rond 17.30u.
Tijdens deze sessies zullen verschillende experts een thema aansnijden telkens vanuit de specifieke invalshoek van de chemie, kunststoffen en life sciences.

Bekijk hier het volledige programma.
 

12/10/2011: Checklist voor bedrijven

Onze partner Bird&Bird heeft een checklist voor bedrijven ontwikkeld die hun eerste stappen zetten in de wereld van de intellectuele eigendomsrechten. Deze lijst bevat naast het te volgen stappenplan, ook enkele aandachtspunten. U kan de checklist terugvinden onder de rubriek Relevantie info/ links.

11/10/2011: "Hervorming Amerikaanse octrooiwetgeving"

Op 16 september laatstleden heeft president Obama de “America Invents Act” ondertekend. Deze wet werd enkele weken ervoor door de senaat met een grote meerderheid aangenomen.

Deze hervorming werkt enkele fundamentele verschillen weg tussen het Europese en het Amerikaanse systeem en leidt bijgevolg tot een betere harmonisatie. De belangrijkste wijziging betreft de overgang van het ‘first to invent’ principe tot het ‘first to file’ principe. Inderdaad, het in Europa geldende principe ‘first to file’, waarbij het recht toekomt aan diegene die als eerste een octrooiaanvraag indient, zal voortaan ook toegepast worden in de USA. Tot op heden werd het recht in de USA toegekend  aan diegene die als eerste de uitvinding deed (‘first to invent’).

Daarnaast werden nog een reeks andere wijzigingen doorgevoerd, zoals bijvoorbeeld de invoering van twee bezwaarprocedures die kunnen ingesteld worden door derden (‘inter-partes review’ en ‘post-grant review’) na de aflevering van een octrooi.

De verschillende bepalingen treden op verschillende momenten in werking.

Niettegenstaande de ingrijpende hervorming, blijven er nog steeds specifieke verschillen bestaan met ons Europees systeem.

16/09/2011: Uw merknaam als internetextensie

Vanaf januari 2012 kunnen onderneming hun merk registreren als extensie van hun domeinnaam. Met andere woorden, de extensies dienen niet langer generisch (*.com, *.net) of geografisch (*.be, *.eu) te zijn. Voortaan zal bijna eender welke term geregistreerd kunnen worden.
Los van het aanzienlijke prijskaartje dat aan dergelijke registratie vasthangt, dienen ondernemingen die een nieuwe extensie willen aanvragen dit te doen binnen de afgebakende termijn van 12 januari 2012 tot 12 april 2012.

Voor meer informatie zie het informatieblad van ICANN .

13/09/2011: Vernieuwde website online

De website van de octrooicel werd uitgebreid met enkele nieuwe rubrieken. Bedoeling is om deze website op regelmatige basis te actualiseren met interessante weetjes en relevante seminaries.

 

PrintTop

logo octrooicel klein