Banner - Year of chemistry 2011 - NL

Internationaal Jaar van de Chemie 2011

De Verenigde Naties hebben 2011 uitgeroepen tot Internationaal Jaar van de Chemie (www.chemistry2011.org). Gedurende het hele jaar 2011 zullen over de hele wereld tal van activiteiten worden georganiseerd onder het motto “Chemistry –  our life, our future”. Dit gebeurt onder het toeziend oog van UNESCO (de organisatie van de VN voor onderwijs, wetenschap en cultuur) en IUPAC (de Internationale Unie voor Zuivere en Toegepaste Chemie). 

De doelstellingen van het Internationaal Jaar van de Chemie zijn:

- De waardering bij het grote publiek verbeteren tegenover de rol van de chemie in de ontwikkeling van duurzame oplossingen voor de grote maatschappelijke uitdagingen;

- De interesse voor chemie en wetenschappelijke studierichtingen aanmoedigen bij jongeren;

- Enthousiasme genereren voor de creatieve en innovatieve toekomst van de chemische industrie; 

- Viering van de 100ste verjaardag van de Nobelprijs van Marie Curie door de bijdrage van vrouwen aan de chemie onder de aandacht te brengen.

Het themajaar 2011 is dus een uitgelezen kans voor de chemische industrie, kunststoffen en life sciences om de sector en chemie als wetenschap in de kijker te zetten. Het is in die context dat essenscia een ambitieus actieplan heeft ontwikkeld om van dit uniek jaar ook in België een groot succes te maken.

Op 11 januari 2011 werd het Internationaal Jaar van de Chemie in België feestelijk ingeluid in aanwezigheid van premier Yves Leterme en een 150-tal bedrijfsleiders en stakeholders.

 

 

                          VIA + AO

 

PrintTop

Opendeurweekend